Ermal Peçi

From Wikitia
Jump to navigation Jump to search
Ermal Peçi
Add a Photo
Born (1988-08-16) August 16, 1988 (age 35)
NationalityAlbanian
CitizenshipAlbania
OccupationTV Host
Years active2006 - present
Known forFor his shows Trokit[1]

Ermal Peçi (born 16 August 1988) is an Albanian tv host. Ermal hosted his first Tv program in 2006. Peçi is mostly known for his shows Trokit[2], Nje kat me lart[3], Euro Beat[4] Heart Attack,[5] Antilope and Dita e shtate. From 2006 to 2020 Ermal hosted his shows in Arberia National Television, Ora News,[6] Agon Channel, IN tv Albania. He became well known for his reality show 'Heart Attack' and for interviews with popular artists in 'Nje kat me lart'[7] and 'Trokit'.[8] Ermal Peçi was part of 'Dance with me Albania 6'[9] in RTV Klan[10] (September - December 2019).[11][12] [13] [14][15][16][17][18][19][20][21][22] [23][24][25][26][27]

References

 1. https://www.intv.al/ka-ende-surpriza-trokit-ne-in-ja-cfare-s-duhet-te-humbisni-video-72548
 2. https://www.intv.al/ka-ende-surpriza-trokit-ne-in-ja-cfare-s-duhet-te-humbisni-video-72548
 3. https://www.classlifestyle.com/news/20810/ermal-peci-rikthehet-ne-televizion-ja-emisioni-qe-do-te-drejtoje/
 4. https://www.revistawho.com/me-te-bukurat-e-euro-beat-dhe-projektet-per-me-pas-nje-rrefim-nga-ermal-peci/
 5. https://www.imalbania.com/ermal-peci-heart-attack-eshte-i-publikut-ndaj-e-duan/
 6. http://www.albeu.com/showbiz/ermali-ne-ora-news/91275/
 7. https://www.youtube.com/playlist?list=PLjKsoPq3ao4IGmbG_-LCmgSVlM_fxHeaO
 8. https://www.youtube.com/playlist?list=PLjKsoPq3ao4L1pRbbCc6lMghbH8lk1omA
 9. https://www.anabelmagazine.com/news/45759/zbulohen-emrat-e-fundit-te-dance-with-me-ja-kur-nis-spektakli-i-kercimit/eng
 10. https://tvklan.al/nis-spektakli-dance-with-me-albania-6/
 11. https://tvklan.al/nis-spektakli-dance-with-me-albania-6/
 12. "Grabocka ma bëri ftesën teksa isha live, 'Dance with me' tashmë e kam fituar".
 13. http://bordo.al/2018/05/26/nje-kat-me-lart-me-ermal-pecin-lidhjet-me-vajzat-e-ekranit-me-kane-bere-me-dhimbje-koke/
 14. "Ermal Peçi tregon si e ftoi Vera live në 'Dance with me' dhe marrëdhënien me Evën".
 15. "'Trokit' e INTv në faqen e Eurovisionit! Nis euforia shqiptare [Video]".
 16. "Trokit".
 17. ""Një Kat më Lart" rikthen Ermal Peçin në ekranin e IN TV". 20 September 2017.
 18. "Ermalpeci".
 19. "Login • Instagram". {{cite web}}: Cite uses generic title (help)
 20. "Rikthehet në ekran Ermal Peçi me një emision për Eurovision". 25 April 2017.
 21. "Video epike: Moderatoret që shpërthyen në të qeshura live në emision". 12 June 2019.
 22. "Nga eksperienca, moderatori shqiptar nuk dëshiron të ketë më të dashur një vajzë ekrani".
 23. "Grabocka ma bëri ftesën teksa isha live, 'Dance with me' tashmë e kam fituar". 17 December 2019.
 24. "ERMAL PEÇI: Kërcimi, moment ideal për të sprovuar veten". 14 December 2019.
 25. "Ermal Peçi rikthehet në televizion, ja emisioni që do të drejtojë".
 26. "'Unë s'blej klikime, kjo është një tendencë shqiptare', Madonna i shkruan Ermal Peçit". 26 April 2019.
 27. "Emisioni i tij nuk do të transmetohet këtë sezon, gazetari i njohur zbulon projektet e reja televizive". 29 August 2018.

External Links

This article "Ermal Peçi" is from Wikipedia. The list of its authors can be seen in its historical. Articles taken from Draft Namespace on Wikipedia could be accessed on Wikipedia's Draft Namespace.